Auto Bild 2021 Yaz Lastiği Testi Galibi: Kumho Ecsta HS51

Alman otomobil dergisi Auto Bild, 2021 Yaz Lastiği Testi sonuçlarını açıkladı. Test birincisi, premium markalara ait ürünleri geride bırakan Kumho Ecsta HS51 oldu. Kumho yaz lastiği prestijli dergi tarafından “Örnek” lastik olarak değerlendirildi. Auto Bild lastik testi sonuçları, sürücülerin ürünlerin güvenilir değerlendirmesine ulaşmasını sağlıyor.

Kumho Ecsta HS51 52 Yaz Lastiğini Geride Bıraktı

Kumho Ecsta HS51 yaz lastiği, firmanın Avrupa pazarında en çok satan ürünü olma özelliği taşıyor. Kapsamlı Auto Bild Yaz Lastiği Testi kapsamında 20 lastik ayrıntılı olarak değerlendirildi. Ancak daha öncesinde Avrupa’da satış yapan büyük üreticilerin 53 yaz lastiği kuru ve ıslak zeminlerde fren performansı testine tabi tutuldu. Yalnızca; Kumho yaz lastiği gibi bu aşamayı başarıyla tamamlayan ürünler, 2. teste katılmaya hak kazandı.

Kumho Ecsta HS51 Test Sonuçları

Auto Bild 2021 Yaz Lastiği Testi ‘ne katılan ürünlerle ilgili yorumlar ve ayrıntılı test sonuçları, dergi tarafından paylaşıldı. Kumho Ecsta HS51, hem ıslak hem kuru zeminlerde mükemmel yol tutuşu sağlayan bir lastik olarak değerlendirildi. Kumho yaz lastiği, aynı zamanda kısa fren mesafeleri ve performans stabilitesi ile de övgü topladı.

Kumho Yaz Lastiği Desenleri Testlerde Öne Çıkıyor

Bu sene lastik testi sonuçları ile öne çıkan tek Kumho yaz lastiği HS51 olmadı. Kumho Ecsta PS71, 225/50 R17 ADAC 2021 Yaz Lastiği Testi ‘nde premium markaları geride bırakarak 3. sırada yer aldı. ADAC’ın en yüksek derecelendirmesi olan “İyi” değerlendirmesine sahip olan lastik, özellikle ıslak zemin performansı ile öne çıktı. Buna ek olarak Kumho Ecsta HS51, 16 inçlik lastiklerle gerçekleştirilen bir diğer testte de 4. sırada yer aldı.