Avrupa Filoları Goodyear’ın Akıllı Lastiklerini Kullanıyor

Dev lastik ve kauçuk şirketi Goodyear, filolara mobilite çözümleri sağlama konusuna odaklanarak; Avrupa genelinde 19 ülkede faaliyet gösteren bir nakliye ve lojistik grubu olan Redspher ile yeni bir pilot program başlattı. Goodyear, en son gerçekleştirdiği anlaşma ile sensörlerle donatılmış akıllı lastiklerini Redspher’in Rubiwin adlı ortak hizmetler platformuna bağlı çeşitli filolara tedarik ediyor.

Lastik Performansı Sürekli İzleniyor

İlk pilot araçlar, yüksek kilometre kullanımından yararlanarak ilgili verileri hızlı bir şekilde yakalayan akıllı lastiklere sahip van türü dağıtım ve servis araçlarından oluşuyor. Goodyear’da yönetici olarak görev yapan Erin Spring: “Bu minibüsler, günde yaklaşık 720 km seyahat ettiğinden; bu pilot program, yüksek kilometre ve kritik zaman gerektiren teslimatların gerekli olduğu zorlu koşullar için önemli geri bildirim sağlıyor.”

Lastik Bakım Tarihleri Öngörülebiliyor

Filolarda kullanılan lastiklerin basınçları, aşınma oranları ve diğer veriler sürekli olarak izlenerek kaydediliyor. Bu bilgiler ışığında; Goodyear algoritmaları, genel filo operasyonlarını iyileştirmek için; lastik bakım ve değişiminin ne zaman yapılması gerektiğini öngörüyor. Bu da teslimatların zamanında hedefe ulaştırılmasına ve servis segmentindeki araçların kesintisiz çalışmasına yardımcı oluyor.

Goodyear Filo Yönetiminde Üstün Tecrübeye Sahip

Redspher’ın CEO’su Philippe Higelin: “Etkin filo yönetimi, Rubiwin üyeleri ve bizler için hayati öneme sahip. Goodyear’ın ortaklar arasında ayrıcalığı; filo yönetimi uzmanlığı, akıllı ürünleri ve hareketli bir gelecek için eksiksiz çözümler sunan geniş bir servis ağı. Güvenliği ve performansı arttırmak için lastik bilgisini kullanma yeteneği, özellikle zamanın çok önemli olduğu talep üzerine teslimat işinde herkes için büyük bir kazanç.”