BMW Yokohama Advan Sport V107 Lastiklerini Tercih Ediyor

Yokohama, Temmuz 2019’dan bu yana Alman premium otomobil üreticisinin BMW X3 ve X4 modellerinde orijinal ekipman olarak kullanılmak üzere Yokohama Advan Sport V107 yaz lastiklerini tedarik ettiğini duyurdu. Yüksek performanslı Yokohama yaz lastiği, 2018’den beri dünya çapında pazarlanan iki BMW modelinde orijinal ekipman olarak kullanılan “Advan Sport V105” lastik deseninin yerini alıyor. Otomobiller, fabrikadan 225/60R18 Yokohama Advan Sport V107 yaz lastikleri ile çıkıyor.

Yokohama Advan Sport V107 Yakıt Tüketimini Azaltıyor

Japon menşeili lastik üreticisi tarafından geliştirilen yüksek performanslı Yokohama yaz lastiği, öncelikli olarak yüksek güce sahip otomobiller için tasarlandı. 225/60R18 Yokohama Advan Sport V107, bir önceki orijinal ekipman olan Advan Sport V105’in yüksek performans, konfor ve güvenlik özelliklerini koruyor. Buna ek olarak daha düşük yuvarlanma direnci ile yakıt tüketimini azaltıyor. Yokohama Advan Sport V107, düşük yuvarlanma direnci sayesinde AB lastik etiketinin “A” derecelendirmesine sahip.

Yokohama Advan Sport V107 Yüksek Yol Tutuşu Sağlıyor

BMW X3 ve X4 modelleri için tedarik edilen Yokohama yaz lastiği, BMW ile birlikte geliştirildi. BMW için orijinal ekipman olarak geliştirilen Yokohama Advan Sport V107 desenleri, lastik yanağında yıldız işaretlemesi bulunduruyor. Bu lastikler, farklı marka ve model araçlarda da kullanılabiliyor. Yokohama Advan Sport V107, hem ıslak hem kuru zeminlerde yüksek yol tutuşu ve düşük yakıt tüketimi ile ön plana çıkıyor.

Yokohama Yaz Lastiği Desenleri Yüksek Performans Sunuyor

Yokohama, orta vadeli yönetim planı Grand Design 2020 (GD2020) kapsamında premium lastik pazarlarındaki varlığının genişlemesini, temel hedefi olarak belirliyor. Bu hedefe ulaşmak için geliştirilen “premium otomobil lastiği stratejisi” ile Japonya’da ve dünya genelinde; yüksek performanslı otomobillerde Yokohama lastiklerinin orijinal ekipman olarak kullanılması hedefleniyor. Yokohama Advan Sport V107 ve Advan Sport V105’nin BMW araçlarına tedarik edilmesi de bu stratejinin bir parçası. Orijinal ekipman Yokohama yaz lastiği desenleri ile markanın yüksek teknolojisi, dünya çapında daha fazla bilinir hâle geliyor.