Bridgestone 48 Milyon Dolarlık Lastik Dağıtım Merkezi Açtı

Bridgestone Kanada; Ancaster, Ontario’da yeni bir dağıtım merkezi açtı. 570.000 adede kadar lastik depolayabilen tesis, ABD para biriminde 48 milyon dolarlık bir yatırımı temsil ediyor.

Bridgestone yetkilileri:”Stratejik konumu ile yeni dağıtım merkezi, şirketin nakliye maliyetlerini azaltmasını ve Doğu Kanada’daki müşteri taleplerini karşılamak için ürünlerini pazara sunma süresini kısaltmasını sağlayacak.”

Bridgestone Stratejik Yatırımlarını Güçlendiriyor

Bridgestone Amerika’nın lojistik operasyonlar ve ürün tesliminden sorumlu başkan yardımcısı Brad Blizzard: “Ancaster’daki yeni dağıtım merkezimizi açmaktan heyecan duyuyoruz ve Kanada’daki işimiz büyümeye devam ederken müşterilerimize daha da iyi hizmet vermeyi dört gözle bekliyoruz.”

Şirket yetkililerinin açıklamalarına göre yeni merkez, Bridgestone’un Québec, Joliette’de binek ve hafif ticari araç lastiği üretim tesisi için otomatikleştirilmiş bir deponun inşası hakkında 2018 duyurusu üzerine inşa ediliyor.

Bridgestone Bayileri için Daha Hızlı Hizmet Sunulacak

Blizzard:”56 milyon Kanada doları (45 milyon ABD doları ) olarak tahmin edilen Joliette yatırımı, tesisin operasyonel mükemmelliğini artıracak ve şirketin Kuzey Amerika lastik bayilerine ve müşterilerine daha hızlı bir şekilde hizmet vermesini sağlayacak.”

Yeni Lastik Deposu Konumuyla Avantaj Sağlayacak

Bridgestone Amerika’nın Kuzey Amerika başkanı ve satış müdürü Riccardo Cichi: “Tedarik zincirimizdeki bu stratejik yatırım, Kanada’daki dağıtım ayak izimizi daha da güçlendirecek ve müşterilerimizin istediği ve ihtiyaç duyduğu yüksek katma değerli ürünleri daha iyi bir şekilde sunmamızı sağlayacak. Yeni dağıtım merkezi, konumu ve lastikleri yerinde depolama kapasitesiyle, doğru zamanda doğru yerde doğru lastiklerle müşterilerimize daha iyi hizmet verme becerimizi geliştirecek. “