Bridgestone Ticari Araç Lastik Sigorta Programı Tanıtıldı

Allianz Partners ve Bridgestone EMIA, her bir ortağın temel uzmanlık alanları olan oto lastik ve sigorta konularında güçlerini birleştirme kararı aldı. İlk teklif olarak, Bridgestone için mevcut ve yeni kamyon ve otobüs lastiği müşterileri lastik sigortası programı geliştirdiler. Program İtalya’da tamamen başlatıldı ve Fransa, Almanya, Benelüks’te pilot olarak uygulanıyor. Lastik sigortası programı, genellikle hasar durumunda korunmayan keskin nesneler veya kaldırım kenarına çarpmalardan kaynaklanan patlak lastiklerin değiştirilmesini kapsıyor.

Bridgestone Sigorta Program Kapsamı Nelerdir?

Allianz ve Bridgestone lastik firmasının ilk işbirliği, Fransa’daki çalışan tekliflerine odaklanarak 2021 yılına kadar uzanmaktadır. Örnekler, Allianz Fransa çalışanları için özel Bridgestone lastik teklifleri ve bakım kontrolleri, Bridgestone’un kendi filosu için Allianz Fransa’dan sigorta hizmetleridir. Ortaklar, lastik sigortası koruma programının binek otomobil araçlar için genişletilmesi gibi başka ortak projeler üzerinde de çalışıyor.

Allianz Yönetimi Konu Hakkında Neler Söyledi?

Allianz yönetimi Bridgestone lastikleri ile ortaklık konusunda yorumda bulundu. Açıklamaları şu şekilde olmuştur: “Bridgestone ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz çünkü her ikimiz de Resmi Dünya Olimpiyat ve Paralimpik Ortakları olarak benzer hedefleri ve benzer değerleri paylaşıyoruz. Müşterilerimize kolay ve basit bir şekilde gönül rahatlığı sağlamak için önümüzdeki aylarda Bridgestone ile iş birliğimizi güçlendirmeyi dört gözle bekliyoruz.” – Allianz Partners Global Stratejik Ortaklıklar Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Jean- Marc Pailhol.

Bridgestone Yönetimi: Süreç Müşterilerimize Oldukça Kolaylık Sağlayacak

Bridgestone lastik pazarlama birimi ortaklık konusunda yorumda bulundu. Gündeme dair yorumları şöyle oldu: “Lastik sigortası programı, müşterilerimize kolaylık sağlayan mevcut bir teklifin uzantısıdır. Bu nedenle, Allianz ile ortaklığımız, topluma sunmayı vaat ettiğimiz değeri tanımlayan Bridgestone E8 taahhüdüyle tamamen uyumludur.Bu ortaklık, lastiklerde ve sürdürülebilir mobilite çözümlerinde küresel bir lider olmak için dönüşmeye devam ederken yeni tür ortaklıklar kurma tutkumuzu yansıtıyor.” – Bridgestone EMIA Markalar ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Thierry Jupsin.