Continental Premium Contact 6 Lastikler Polestar 2’de Kullanılıyor

Yeni Polestar 2 için orijinal ekipman olarak 245/40R20 Continental PremiumContact 6 lastikler sunuluyor. 240 km/s’e varan hızlar için onaylanmış olan Continental yaz lastiği, aynı zamanda maksimum yük taşıma için XL işaretlemesine sahip. Böylelikle elektrikli otomobil modelinin yüksek ağırlığı da destekleniyor.

Performans, Tasarruf ve Konfor: Continental Premium Contact 6

Continental PremiumContact 6, sportif ve konforlu sürüş özelliklerini bir arada sunmak için tasarlanmıştır. Bununla birlikte düşük yuvarlanma direnci ile elektriki araç menzilini de arttırmaktadır. Bu, diğer araç türleri için ise daha az yakıt tüketimi anlamına gelmektedir.

Continental Premium Contact 6 Özellikleri

Continental PremiumContact 6, özel bileşiği sayesinde kuru ve ıslak zemin koşullarında mükemmel yol tutuş performansı sağlamaktadır. Aynı zamanda; direksiyon manevralarına hassas bir şekilde; doğru ve hızlı karşılık vermektedir. Özel asimetrik deseni ile yüksek tahliye gücüne sahiptir. Böylece suda kızaklamaya karşı yüksek dayanıklılık sunmaktadır. Kuru ve ıslak zemin koşullarında kısa fren mesafeleri ile güvenlik sağlamaktadır.
Üstün performansa sahip Continental PremiumContact 6, serideki bir önceki lastik ile karşılaştırıldığında %15 daha fazla kilometre ömrü sunmaktadır. Aynı zamanda yuvarlanma direnci %5, dış yuvarlanma gürültüsü %10 oranında azaltılmıştır. Polestar 2 için tedarik edilen Continental PremiumContact 6, ıslak zeminde yol tutuşu kategorisinde en iyi AB etiket değeri olan “A” derecelendirmesine sahiptir.

Continental PremiumContact 6 Test Sonuçları

Continental PremiumContact 6 test olarak Auto Zeitung, AutoBild Allrad, Auto Motor Sport Dergileri’nin değerlendirmelerine katılmıştır. Tüm bu testlerde yüksek performansı ile uzmanların takdirini kazanmıştır. Continental yaz lastiği, hem kuru hem ıslak zemin performansı ile övgü toplamıştır. Aynı zamanda düşük yuvarlanma direnci ile de öne çıkmıştır. Yüksek çekiş gücü, kısa fren mesafeleri, yüksek suda kızaklama direnci ile tavsiye edilen yaz lastikleri arasında yer almıştır.

Continental Yaz Lastiği Nasıl Konfor Sağlıyor?

Polestar 2 için sunulan Contintal PremiumContact 6 lastikler, “ContiSilent” teknolojisi ile birlikte gelmektedir. Bu lastiklerde sürüş sırasında titreşimi azaltmak için ekstra bir iç katman kullanılmaktadır. Yüksek performansa sahip Continental yaz lastiği desenleri, bu teknoloji ile aynı zamanda konforlu sürüş deneyimi de sunabilmektedir.