Continental Volkswagen ID.3’e Lastik Tedarik Edecek

Continental Lastikleri, yeni elektrikli Volkswagen ID.3’ün orijinal ekipman lastiklerini tedarik edeceğini duyurdu. Continental’in 18 – 19 inç yaz ve kış lastikleri, Volkswagen için onay aldı. Continental’in yaz lastiği EcoContact 6 ve kış lastiği WinterContact TS 850 P, ID.3’ün özel gereksinimlerine uyacak şekilde uyarlandı.

Continental Yakıt Tasarrufu Sağlayacak

Bir elektrikli Volkswagen olan ID.3’te maksimum şarj aralığına sahip olabilmek amacıyla; düşük yuvarlanma direncine sahip olan lastikler kullanIacak. Sürücü konforu göz önüne alınarak; kullanılacak lastiklerin düşük iç ve dış gürültüye sahip olması gerekiyor. Continental’in EcoContact 6 ve WinterContact 850P lastikleri, Volkswagen’in tüm taleplerine karşılık veriyor.

Lastiklerde Continental Conti Seal Teknolojisi Kullanılıyor

Volkswagen olan ID.3’te kullanılacak her iki lastik de Continental ContiSeal teknolojisine sahip. ContiSeal, Continental’in kullandığı seal teknolojisinin ismi. Bu teknolojiye sahip lastikler, lastik sırtında oluşacak delikleri 5 mm’ye kadar otomatik olarak kapatabiliyor. Böylece delinmelerin %90’ı ortadan kalkıyor. Continental ContiSeal lastikler, delindikten sonra kullanılmaya devam edilebiliyor. Şirket, ayrıca; Volkswagen’in elektrikli modelleri için bağlantı sağlayan yerleşik sunucuyu da tedarik ediyor.