Espor Şampiyonu British GT Pistinde de Zafere Ulaştı

British GT Şampiyonası bu hafta sonu gerçekleştirildi. Yarışın kazanan takımı içerisinde sanal yarışlarda başarısı ile öne çıkan ve ilk kez gerçek pistte yarışan James Baldwin de yer aldı. Şampiyon yarışçı, geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen “Dünyanın En Hızlı Oyuncusu” yarışmasına katılarak; simülasyon sürüş, gerçek sürüş ve fiziksel uyumluluk testlerinde performansını sergilemişti. Baldwin , 2 hafta süren testler sonunda “Dünyanın En Hızlı Oyuncusu” unvanını almaya hak kazanmıştı. Genç espor oyuncusu bu kez pistlerde de üstün performansını kanıtladı.

British GT Baldwin’in Hayaliydi

James Baldwin, piste çıkmadan önce dünya şampiyonu eski Formula 1 pilotlarından eğitim aldı. 2009 Formula 1 şampiyonu Jesen Button’ın da mücadele ettiği British GT Şampiyonası’na katılmak dahi genç espor oyuncusu için büyük bir ödüldü. Baldwin, maddi sebeplerden ötürü sürüş macerasına simülasyon oyunlarında başlamıştı. Genç sürücü, espor dünyasının ardından pistte de rüştünü ispatlamayı başardı.

Baldwin 6 British GT Yarışına Katılacak

Baldwin, geçtiğimiz hafta sonu ile birlikte British GT mücadelesinde toplamda altı yarışa katılacak. Genç pilot, geçtiğimiz hafta katıldığı ilk yarışta takım arkadaşı Michael O’Brien’a aracı teslim etmesinden önce 3. sıraya yükseldi. O’Brien , bunun ardından finale ulaşan ilk sürücü oldu.  Baldwin, bu sayede ilk katıldığı pist yarışında zafer elde etti.

Espor Yarışları Gerçek Dünyaya Daha Çok Yaklaşıyor

“Dünyanın En Hızlı Oyuncusu” (World’s Fastest Gamer) yarışmacısının kurucusu olan Darren Cox, Baldwin ile takım arkadaşının zaferi ile ilgili açıklamada bulundu. Cox, bu British GT zaferi ile Baldwin’in yeteneklerini kanıtladığını söyledi. Cox, aynı zamanda; gerçek dünya ile sanal espor yarışları arasındaki sınırların silikleştiğini belirtti. Cox, simülasyon oyunlarında kullanılan araçlar ile gerçek araçların birbiri ile büyük benzerliğe sahip olduğunu söyledi.