Falken Azenis FK510 Auto Express Tarafından Değerlendirildi

Auto Express, Auto Bild ve AutoZeitung ile birlikte Avrupa’nın en çok okunan otomobil dergileri arasında yer almaktadır. Dergi, yalnızca otomobilleri değil otomobillerle bağlantılı ürünleri de incelemektedir. Elbette lastikler, bunlar arasında başı çekmektedir; Auto Express lastik testleri , ürünlerin ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmesini sağlamaktadır. Falken Azenis FK510 de dergi tarafından incelenen yaz lastikleri arasında kendine yer bulmuştur. Falken yaz lastiği , testte özellikle ıslak zemin performansı ile yüksek puanlara sahip olmuştur.

Falken Azenis FK510 Yorum

Falken Azenis FK510 , ıslak zemin performansı ile Auto Express dergisinin uzmanlarını etkiledi. Falken yaz lastiği , asimetrik deseninin avantajlarını sunarak kuru ve ıslak zeminde yeterli performansı sunabildi. Test uzmanlarınca lastiğin yakıt verimliliği açısından daha iyi olabileceği ile ilgili yorumlar yapıldı.

225/40R18 Falken Azenis FK510 Test Sonuçları

225/40R18 Falken Azenis FK510 , hem ıslak hem kuru zeminlerde tatmin edici sonuçlar elde etti. Falken yaz lastiği , özellikle ıslak zeminlerde sergilediği viraj performansı, manevra kabiliyeti ve kısa fren mesafeleri ile öne çıktı.

Test Performans Yüzdesi
Kuru Zeminde Manevra Kabiliyeti %98.70
Kuru Zeminde Fren Performansı %94.90
Islak Zeminde Manevra Kabiliyeti %98.00
Islak Zeminde Fren Performansı %95.80
Islak Zeminde Viraj Performansı %97.50
Düz Yolda Suda Kızaklama Performansı %97.50
Dönüşlerde Suda Kızaklama Performansı %85.20
Yuvarlanma Direnci %93.70
Kabin Gürültüsü %98.80
Toplam %97.70

Falken Yaz Lastiği Yorumları

Japon menşeili bir firma olan Falken, 1988 yılında kurulmuştur. Üstün teknolojiler kullanılarak geliştirilen Falken yaz lastiği seçenekleri , Türkiye’de ise AKO Grup bünyesinde üretilmektedir. Firma, Falken Azenis FK510 gibi sportif performansa sahip desenler geliştirmekte; hem ıslak hem kuru zemin koşullarında güvenlik sağlamaktadır.