Falken Lastik İsveç Automässan’da Lastik Serisini Tanıttı

Falken Lastik , otomotiv endüstrisi için özel olarak geliştirilmiş otomobil, SUV araç lastiği , hafif kamyon ve kamyon lastiklerini Göteborg’da 18-21 Ocak 2023 tarihleri arasında Automässan fuarında sergiledi. Firma daha önce Falken Ziex ZE310 ecorun serisi ile daha önce lastik fuarlarında öne çıkarak ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekmişti.

Falken Lastik Fuarda Hangi Ürünle Öne Çıkmıştır?

Fuarda öne çıkan ürünler arasında, Kuzey ve Baltı ülkelerinde sert hava koşullarında mükemmel performans sunan WINTERPEAK F-ICE1 kış lastiği serisi olmuştur. Bu lastikler, nemli, karlı ve buzlu koşullarda mükemmel frenleme ve manevra kabiliyeti sunarken, kuru koşullarda da mükemmel tutuş sağlar ve düşük gürültü seviyesi ile öne çkmaktadır. Ayrıca Falken Lastik , elektrikli araçlar için özel olarak geliştirilmiş e-ZIEX yaz lastiği seçeneğini de sergilemiştir. e.ZIEX, Sumitomo Rubber Group tarafından geliştirilen ve üretilen en verimli lastiklerden biridir ve 2023 yılında Avrupa’da elektrikli arabalar için değiştirme işlemi yapılacak ilk lastik olarak tanıtıma çıkmıştır.

Falken Kış Lastiği ile Birlikte Off-Road Lastikleri de Fuarda Boy Gösterdi

Falken Lastik ayrıca, RI151 ve GI388 kamyon lastikleri, WILDPEAK M/T MT01 ve A/T AT3WA off-road lastikleri gibi serilerini de sergilemiştir. Fuara katılan ziyaretçiler, Falken standında yer alan kış lastikleri hakkında bilgi edinirken aynı zamanda bir yarış simülatöründe birbirleriyle yarışabilmişlerdir. Her günün kazananı, Mayıs 2023’te Ljungbyhed Motorbana’da gerçekleşecek Radical Racing Experience için hak kazanmıştır. Falken satış ekibi ve teknik uzmanları; Hall A02 Stand 62’de yer alarak ziyarete gelen tüm kişilerin sorularını özenle yanıtlamıştır.