Falken Lastikleri e.Ziex Deseni İçin Hazır

Falken, elektrikli araçlar için tasarlanan ve düşük yuvarlanma direncine sahip Falken e.Ziex lastiği Mart 2023’ün sonlarında küresel piyasaya çıkacağını duyurdu. İlk olarak The Tire Cologne 2022’de görücüye çıkan Falken, bu lastiğin şirketin bugüne kadar geliştirdiği en enerji verimli lastiklerden biri olacağını belirtti.

Falken e.Ziex Lastiğinin Özellikleri Nelerdir?

Falken e.Ziex, Gelişmiş 4D Nano Tasarım modelleme teknolojisi kullanılarak geliştirilen asimetrik bir sırt desenine sahiptir. Örneğin, Falken e.Ziex lastiğinin yiv bloğu tasarımı daha eşit basınç dağılımı için optimize edilmiştir. Bu özellik hem kuru hem de ıslak yüzeylerde çekişi iyileştirmekte, aşınma açısından daha homojen hale gelmesini sağlamaktadır. Ayrıca lastiğin ömrünü uzatır. Buna ek olarak, optimize edilmiş omuzlar yuvarlanma direncini azaltarak lastiklerin elektrikli araç menzilini artırmasına olanak sağlamıştır.

Falken e.Ziex Deseni Lastiğin Gürültü Seviyesi Nasıl?

Falken e.Ziex deseni elektrikli araçlara entegre edilmek üzere rahatlığın ve performansın bir arada sunulacağı model olarak tasarlanmıştır. Bu segmentte lastik gürültüsü adeta bir endişe kaynağı olduğundan, gürültü seviyelerini azaltmak için oluk ve sipe deseni geliştirilmektedir. Lastiğin içine yerleştirilen bir poliüretan köpük tabakası olan ‘’Silent Core’’ teknolojisi de akustik konforu artıracaktır.

Falken Lastiği Global Çapta Hangi Ebatlarda Sunacak?

Falken e.Ziex ilk etapta 17″ ile 21″ arasında 11 ebatta satışa sunulacak ve 2024 yılında ilave ebatlar da satışta olacaktır. Euromarking sistemine göre, lastikler ıslak zeminde yol tutuş, ekonomi ve gürültü olmak üzere üç parametrede de en yüksek “A” derecesini almıştır.

Falken Lastikleri Planlama Direktörü Açıklamalarda Bulundu

Falken Lastikleri Avrupa Kurumsal Planlama Direktörü Andreas Giese, “Mart ayında yeni e.Ziex lastiğimizi piyasaya sunacağımız için çok heyecanlıyız. Bu prömiyer, elektrikli araç lastiklerinin ürün yelpazemizin önemli bir parçası haline geleceği zamana giden yolda atılmış bir adımdır. Yeni ürün konfor, yüksek güvenlik, dayanıklılık ve mükemmel sürüş performansını bir araya getirerek elektrikli araç sahibi Falken müşterileri için ideal bir seçim haline geliyor.” Açıklamalarında bulundu.