Falken Ziex ZE310 Yaz Lastiği Test Sonuçları

2021 Auto Bild Allrad Yaz Lastiği Testi sonuçları açıklandı. Prestijli dergi tarafından Falken Ziex ZE310 Ecorun lastikler, “İyi” olarak değerlendirildi. Falken yaz lastiği; ıslak zeminlerde güvenli manevra kabiliyeti, kuru zeminlerde kısa fren mesafeleri, yüksek suda kızaklama direnci ve dengeli performansı ile övgü topladı. Lastik testi kapsamında 215/60R17 ebadındaki on lastik değerlendirildi.

Falken Ziex ZE310 Islak Zeminde Nasıl?

Falken Ziex ZE310, özellikle güvenlikle ilgili ıslak zemin testlerinde öne çıkmaktadır. Suda kızaklama testinde sadece 1.7 km /s hız farkıyla ikinci sırada yer almıştır. Falken yaz lastiği, ıslak zemin kategorisinde 3. olmuştur. Aynı zamanda virajlarda suda kızaklama testinde de 1. lastiğin 0.22 m/s2 hızla gerisinde kalarak 3. olmuştur. Islak zeminde manevra kabiliyeti testinde de liderler arasında yer almıştır. En iyi lastik ile arasında yalnızca 0.4 km / s hız bulunmaktadır. Falken Ziex ZE310, aynı zamanda ıslak zeminde frenleme testinde de kısa fren mesafeleri elde etmiştir. Kuru zeminde frenleme kategorisinde ise kazananla arasında yalnızca 1,1 metre mesafe bulunmaktadır.

Falken Ziex ZE310 Güvenlik Konusunda Öne Çıktı

Falken Lastikleri Avrupa Kurumsal Planlama /Ürün Planlama Kıdemli Müdürü Andreas Giese:
“Bu lastik testi kapsamında bu kadar iyi performans gösterdiğimiz için çok mutluyuz. Lastik teknolojimizin mükemmel olduğuna ve konu sürüş güvenliği olduğunda diğer premium tedarikçilere ayak uydurduğuna dair bağımsız kuruluşlardan onay almak da güzel. Sonuç olarak; test uzmanları, Falken Ziex ZE310 Ecorun’a özellikle güvenlikle ilgili test kategorilerinde yüksek puanlar verdi.”

Falken Yaz Lastiği Nasıl Yüksek Performans Sağlıyor?

Falken Ziex ZE310 Ecorun, Mayıs 2019’dan beri satıştadır ve markanın en yeni nesil yaz lastiğidir. En son lastik geliştirme teknolojisinin kullanılması sayesinde, bu Falken yaz lastiği ıslak ve kuru zeminlerde mükemmel çekiş gücü ve yol tutuşunun yanı sıra olağanüstü aşınma direncine sahiptir. Hem performans odaklı sürücülerin hem de sürüş konforundan ödün vermek istemeyenlerin gözdesi olan lastik, şimdi 14 – 19 inç arası 124 ebatta mevcuttur ve H/V/W hız sınıfları için onaylanmıştır.