Geotab ve Pirelli Kamyon Lastikleri için Teknoloji Sunuyor

Premium lastik üreticisi Pirelli ve Geotab, kamyon filoları için yeni bir dijital çözüm tanıttı. Yeni teknoloji ile kamyon lastiklerinin durumu uzaktan izlenebiliyor. İki firma, ulaşım endüstrisi içerisinde dijital çözümler için lider olarak konumlanıyor. Filolar için sunulan yeni hizmet; operasyonel verimliliği arttırıyor ve çevreye etkiyi azaltıyor. Kamyon lastikleri, bu yeni çözüm ile birlikte daha az yakıt tüketiyor ve daha az CO2 salınımı yapıyor. Yeni lastik izleme teknolojisi, ilk aşamada Avrupa pazarlarında satışa sunulacak; ardından ABD, Kanada ve Brezilya gelecek.

Kamyon Lastikleri Basıncı ve Sıcaklığı Uzaktan İzlenebiliyor

Pirelli tarafından geliştirilen “Siber Filo Sistemi” içerisinde lastik basıncı ile sıcaklığını ölçerek analiz eden sensörler bulunuyor. Kullanıcı, akıllı telefon veya bilgisayara indirilebilen bir uygulama kullanarak verileri alıyor. Bilgiler, ayrıca; lastiklerin durumu izleme sürecini basitleştiren MyGeotab dijital platformunda da görünüyor. Filo yöneticilerinin verilere erişebilmesi, kamyon lastikleri için potansiyel sorunların hızla belirlenmesine yardımcı oluyor. İtalyan menşeili premium lastik üreticisi; bu uygulama ile ayrıca iş üretkenliği ve güvenliği de arttırıyor.

Akıllı Kamyon Lastikleri ile Filo Maliyetleri Azalıyor

Pirelli Servis Çözümleri Direktörü Daniel Ginza: “Siber Filo teknolojisi, otobüsleri bir dijital hizmet platformuna entegre etmemize ve sistemi mümkün olduğunca kolay kullanmamıza olanak tanıyor. Geotab ile işbirliğimiz sayesinde filoların yakıt tüketimini ve emisyonları azaltmasına yardımcı olan lider şirketlerden biri olmaktan gurur duyuyoruz.”

Lastik Bakımı Daha Planlı Hâle Geliyor

Geotab teknoloji çözümlerinden sorumlu başkan yardımcısı Stefano Peduzzi: “Siber Filo’nun platformumuza eklenmesi, filoların lastik durumunu iyileştirmek ve sonuç olarak ekipmanın dayanıklılığını artırmak için özel olarak tasarlanmış güvenlik odaklı bir çözüme erişmesini sağlayacak. Kullanıcılara, plansız lastik bakımı ihtiyacını azaltmalarına; güvenliği ve genel filo verimliliğini artırmalarına yardımcı olabilecek piyasadaki en iyi lastik basıncı izleme araçlarına erişim sağlamaktan gurur duyuyoruz.”