Hankook İspanya’daki Yeni Lastik Testi Merkezini Tanıttı

Premium lastik üreticisi Hankook, Applus+ IDIADA Group bünyesinde yeni bir lastik testi merkezini devreye aldı. Şirketin Barselona’nın yaklaşık 60 km güneybatısında bulunan sahadaki varlığı, operatörle 15 yıllık başarılı bir ortaklığa işaret ediyor. Islak zeminde yol tutuşu ve manevra kabiliyeti testi pistleri, Hankook’un önerisi dikkate alınarak geliştirildi. Bugün bu alan, kendi zorlu testlerini gerçekleştirmeleri için Avrupalı ​​premium otomobil üreticilerine de hizmet ediyor.

Hankook Lastik Testi için Tamamen Modern Yöntemler Kullanılacak

Premium lastik üreticisi Hankook, yeni tesis ile gelecekteki testlerin daha verimli bir şekilde yürütülmesini amaçlıyor. Sonuçların kaydedilmesinden depolama ve nakliye işlemlerine dek en modern, otomatik, kağıtsız test lojistiği yöntemleri kullanılıyor. Ayrıca Hannover’deki Hankook Avrupa Teknik Merkezi’ne bağlı İspanyol Hankook lastik testi merkezinin 20 kişilik test ekibi için modern ofisler, dinlenme ve sosyalleşme için bölümler bulunuyor.

Hankook Lastik Testi Sayısını Arttırıyor

Premium lastik üreticisinin Avrupa Araştırma ve Geliştirme Merkezi başkanı Klaus Krause: “İspanya’daki lastik testi kapasitelerimizin daha da genişletilmesiyle, yerel ortağımız Applus+ IDIADA ile birlikte bir sonraki seviyeye ulaşıyoruz. Özellikle yeni kurulan tesislerin çalışanlarımıza ve müşterilerimize en iyi lastik testi koşullarını ve hizmetlerini sunma çabalarımızı önemli ölçüde iyileştireceğinden eminiz. Ayrıca, sahada önemli ölçüde daha fazla test yapabileceğiz.”

Premium Lastik Markası Hankook Hakkında

Premium lastik üreticileri arasında yer alan Hankook, Güney Kore menşeili bir firma. İspanya tesisinin yanı sıra; dünyanın birçok noktasında lastik testi merkezleri yer alıyor. Hankook lastikleri, yüksek yol tutuş özelliklerinin yanı sıra; sürüş konforu da sağlıyor. Firma; binek, hafif ticari, SUV araçların yanında otobüs ve kamyonlar için de lastikler üretiyor. Hankook, prestijli otomobil dergileri tarafından gerçekleştirilen lastik testleri kapsamında da öne çıkıyor.

Hankook Lastikleri Tarihçe

Premium lastik markası Hankook, 1941 yılında Güney Kore’de “Chosun Tire” ismi ile kurulmuştur. 1953’te firma ismi, “Hankook Corporation” olarak değiştirilmiştir. Hankook bugün önde gelen otomobil üreticileri için orijinal ekipman lastikler tedarik etmektedir. 2020’de Porsche Taycan tarafından tercih edilen lastik markası olmuştur. 2011’den bu yana önemli motorsporu etkinliklerine Hankook lastikleri kullanılmaktadır. Güney Koreli üretici, 2020’de beşinci kez art arda Dow Jones Sürdürülebilirlik World Index listesinde girmiştir.