Hankook Lastikleri 3D Baskı Teknolojisi İle Geleceğe Dokunuyor

Hankook lastikleri, metal 3D baskı için ek restorasyon teknolojisi geliştirmek üzere Kore Atom Enerjisi Araştırma Enstitüsü ile birlik oluyor. Gereksiz malzeme tüketimini düşürerek, verimliliği artırmayı ve karbon emisyonlarını azaltmayı hedefliyor. Küresel bir şirket olan Hankook lastikleri, Kore Atom Enerjisi Araştırma Enstitüsü ve bir 3D baskı girişimi olan HM3DP ile ortaklaşa “Hasarlı Parçaların Restorasyonu 3D Baskı Teknolojisini” geliştirdi.

Bu teknoloji, orijinal olarak nükleer reaktörlerdeki yüksek performanslı bileşenler için geliştirilmiş üretim sürecinin yan ürünüdür. Artık nükleer olmayan endüstrilerde özel metal parçaları eski haline getirmek için uygulanabilmektedir.

Hankook Lastikleri 3D Parça Teknolojisi ile Neyi Amaçlıyor?

Araştırmacılar, Yönlendirilmiş Enerji Biriktirme (DED) yöntemini kullanarak, Hankook lastik üretim hatlarında Titanyum alaşımlı bıçakların hasarlı parçalarını başarılı bir şekilde restore etti.

Ek olarak, Hankook Lastikleri Hasarlı Parça Restorasyon Teknolojisini uygulayarak aynı zamanda çevre dostu, karbonu azaltan parça imalat endüstrisi oluşturmayı da başarıyor. Böylece şirketin parça üretimi sırasında oluşan karbon emisyonlarını azaltarak kurumsal sosyal sorumluluk. Hankook lastikleri, 3D baskının teknolojik inovasyonunu gerçekleştirmek için çeşitli yabancı firmalarla yenilik arayışını sürdürmeye daima devam edecek.

Hankook Lastikleri Ürünlerinde Bu Teknolojiyi Kullanacak mı?

Hankook lastikleri hasarlı parça restorasyon teknolojisi ile karbon emisyonunu azaltarak ürettiği Hankook Ventus Prime 3 serisinde de çevre dostu politika izleyecektir. Hankook, karbonu azaltan parça imalat endüstrisi oluşturmasının akabinde üretimde olduğu ürünlere büyük oranda bu teknolojiyi entegre edecektir.

Örneğin; Hankook Ventus s1 evo 2 ürünü yaz aylarında çok tercih edilmektedir. Yaz mevsimi lastikleri için enerji tüketimini azaltmaya yönelik destekleyici bir girişime öncülük edecektir.

Hankook Lastikleri Çevre Dostu Kimliğini Tescilliyor

Dijital teknoloji yeteneklerini ve Dijital Dönüşüm yoluyla yenilikçi Ar-Ge’yi geliştirmek için KAIST ve SK Planet ortaklığı oluşmuştur. Bu, yol koşullarını belirleyerek potansiyel tehlikelere önceden müdahale eden bir ortak proje olan Road Hazard Prediction & Detection Solution’ın Yapay zeka ve derin öğrenme teknolojisine ait geliştirmesini içerir.. Genel olarak, Hasarlı Parça Restorasyon Teknolojisi maliyet verimliliği, çevre dostu olma ve teknolojik yenilik açısından Hankook lastikleri için ileriye doğru atılmış önemli bir adımdır.