Hankook Lastikleri Sponsorluğunda Mexico E-Prix Tamamlandı

Hankook Lastikleri Sponsorluğunda ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nın açılış yarışı olan Hankook Mexico E-Prix tamamlandı. Avalanche Andretti Formula E takımı tarafından yönetilen Porsche 99X Electric ile 7.816 saniye farkla Briton Jake Dennis kazandı. Kazananın ödülü, Hankook Lastikleri pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı, Jeongho Park tarafından takdim edildi. Hankook iON Race, etkinliğin resmi lastik tedarikçisi olarak kullanıldı. Takımlar ve sürücüler tarafından iyi karşılandı.

Hankook lastikleri ayrıca FIA inisiyatifi Girls on Track’in sunum ortağı rolünün bir parçası olarak, sosyal sürdürülebilirlik ve toplumsal cinsiyet eşitliğine bağlılığını da gösterdi.

Yeni Hankook iON Race Lastiğinin Performansı Nasıldı?

TAG Heuer Porsche Formula E takımından Alman Pascal Wehrlein, ikinci olarak bitiş çizgisini geçti. Üçüncülük ise Brezilyalı Lucas di Grassi tarafından Mahindra Racing için elde edildi.

Hankook lastikleri direktörü Manfred Sandbichler: “Meksika Şehri E-Prix için, Hankook iON Race lastiği oldukça başarılı bir ilkti. ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’nda inanılmaz heyecan verici bir sezon açılışına tanık olan 40,000’den fazla hayranımız vardı. Lastiklerimiz, sabah saatlerinde sadece altı santigrat derece sıcaklıkta olan serbest antrenman döneminde ve yarış sırasında 22 derecelik sıcaklıkta beklenen performans seviyesinde destek verdi. Hankook iON Race yol tutuş performansı ile yarışın sonunda gerçekleşen gösterişli geçiş girişimleri ve manevralar gösterdi.” Açıklamasında bulundu.

Hankook Lastikleri Sponsorluğunda Etkinliğe Büyük İlgi Gösterildi

Formula Prix Şampiyonası hafta sonunda düzenlenen ilk “Hankook Meet the Team” etkinliğine sahne oldu. Gazeteciler Hankook lastikleri sponsorluğunda ki şampiyonaya büyük ilgi gösterdi. Etkinlikte Hankook İletişim Direktörü, Motor Sporları Direktörü, bir yarış mühendisi ve geliştirme sürücüsü ile yapılan röportajlar yer aldı. Etkinlik sırasında ve sonrasında sorulan birçok soruyla basın toplantısı başarılı geçti. Formula E’nin yeni lastik tedarikçisi Hankook lastikleri, turuncu ve mavi diş oluklarına sahip Gen3 otomobilleri için Hankook iON Race ürününü tanıttı. Hankook Motor Sporları Direktörüne göre tasarım, seyircilerden, takımlardan ve sürücülerden olumlu geri bildirimler aldı.

Hankook iON Race sezon boyunca seçili etkinliklerde yer alarak başarılı performansını izleyicilere sergilemeye devam edecektir.