Jaguar’ın İlk SUV Modeli F-Pace

Jaguar’ın İlk Suv Modeli Karşınızda: Jaguar F-Peace

jaguar_f_pace_2016_direksiyonLüks otomobil markalarının başında gelen İngiliz markası Jaguar, bu sene ses getirecek bir değişikliğe imza attı.  Her sene olduğu gibi bu sene de dünyanın farklı yerlerinden otomobil meraklılarını bir araya toplayan Frankfurt Auto Show’da yine birbiriyle yarışacak otomobil modelleri görücüye çıkıyor. 17 Eylül’de başlayan fuarda bu sene kendi bünyesinde bir ilke imza atan Jaguar da yine göz dolduran modelleriyle dikkatleri üzerine topluyor. Suv kategorisinin yeni üyesi Jaguar F-Pace ‘in ilk bakışta özellikle farları bakımından XE ve XF modelleriyle büyük benzerliklerinin olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Bunun yanı sıra aracın içine girildiğinde klasik Jaguar modellerinin aksine geniş iç hacmiyle ve 650 litrelik bagaj hacmi ile göz dolduruyor.

Jaguar F-Peace Teknik Özellikler

Aracın mekanik boyutuyla ilgili henüz kesin bir bilgi verilmemiş olmasına karşın bu noktada da Jaguar F- Pace, alüminyum şasi özelliğiyle XE ve XF modelleriyle benzerlik gösteriyor. İlk etapta 2litre dizel kapasiteli 180 beygirlik gücü ve 340Nm tork üretme kapasitesine sahip motoruyla showroomlarda yerini alacak olan F-Pace’in benzinli modeli ise 380 beygir motor gücüne ve 450Nm torka sahip. F-TYPE S modeliyle aynı motora sahip olan benzinli F-PACE, 0-100 kilometreye 5.5 saniyede çıkabiliyor. Biraz daha detaya inilince bu modelin F-TYPE modeline bir çok yönden benzediğini söylemek yanlış olmaz.

jaguar_f_pace_2016_altin_rengi_sol_capraz

Jaguar F-Peace Performans Testi Sonuçları

Bunun yanı sıra yol performansını güçlendirmek adına sürtünme kat sayısı en düşük seviyeye indirilmiş. Jaguar’ın ilk SUV modeli F-Pace ‘in 2 Dizel bir de benzinli olmak üzere 3 farklı varyasyonu bulunuyor ve bu varyasyonlar manuel ve otomatik olmak üzere farklı seçenek imkanlarıyla alıcıya sunuluyor. 2.0 litre 180 PS arkadan itişli modelde 6 ileri manuel şanzıman bulunuyor. 2.0 litre 180 PS dört çeker modelinde ise 6 ileri manuel, 8 ileri otomatik şanzıman; 3.0 TDV6 300 PS dört çeker modelinde de 8 ileri otomatik şanzıman V6 380 PS varyasyonunda da yine aynı şekilde 8 ileri otomatik şanzıman kullanılmış.Devam eden fuarda henüz Jaguar F-Pace ‘in genel satış fiyatıyla ilgili kesin bir bilgiye yer verilmezken İngiltere satış fiyatı 2.0 dizel, 6 ileri manuel fiyatı 34. 170 Sterlin olarak bildirildi. Türkiye’de ise yaklaşık olarak 300.000 TL’den satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Jaguar F-Peace Resimleri