Kumho Konsept Lastik IDEA Tarafından Ödüllendirildi

Kumho’nın geliştirdiği “Fin-Sread” isimli konsept lastik, International Design Excellence Awards (IDEA) Ödülü’ne sahip oldu. Geleceğin havasız lastik seçeneklerinin temelini oluşturan tasarım, IDEA’nın beş kriterini de karşıladı. Kumho Lastikleri; inovasyon, kullanıcıya fayda, markaya fayda, topluma fayda ve işlev yeterliliği kategorilerinin tamamında yeterli görüldü.

Konsept Lastik Geleceğin Lastiklerine Temel Oluşturuyor

Fin-Sread ile gelecekte kullanılması planlanan havasız lastik seçenekleri için yeni bir platform oluşturuluyor. Günümüzde lastikler, hava basıncı ile birlikte kullanılıyor. Bu lastikler, pnömatik lastik olarak adlandırılıyor. Ancak şu anda çok sayıda marka, havasız kullanılabilecek lastikler için tasarım ve testlere başlamış durumda. Kumho Lastikleri, yeni konsept lastik seçeneği ile hem daha fazla güvenlik hem de konfor sağlamayı hedefliyor. Üretici, S şeklindeki konsept lastik deseninin deniz memelilerinin hareket etme biçiminden ilham alınarak tasarlandığını belirtiyor.

Konsept Lastik Deseninde Hasar Alan Parça Değiştirilebiliyor

Yeni konsept lastik, yol verileri ve trafik bilgileri gibi verileri de toplayabiliyor. Performansı buna göre optimize eden Kumho havasız lastik, sorunsuz sürüş deneyimi sağlıyor. Kumho Lastikleri, aynı zamanda bu ürünün aşınmış veya hasar almış parçalarının değiştirilebileceğini belirtiyor. Böylece lastik üreticisinin çevre dostu politikasına yardımcı oluyor.

Kumho Havasız Lastik Geleceğin Araçları için İdeal

Kumho Lastikleri Ar-Ge Bölümü Başkan Yardımcısı Cho Mansik:“İleriye dönük olarak lastiklerin görevi, sadece aracı hareket ettirmekten ibaret olmayacak. Otomatik sürüş teknolojisindeki gelişmeler, arabaları bir mobilite aracından hareket halindeyken keyif alabileceğiniz bir alana dönüştürüyor. Bu yeni konsept lastik, geleceğin elektrikli araçları (EV’ler) ve amaca dayalı araçlar (PBV) için mobilite sektörünü etkin bir şekilde yönlendirmek için gereken performansı sunuyor. Geleceğin lastikleri, hareket halindeyken yeni bir alan yaratmak için araçlar olarak görülecek.”

Cho: “Hızlı değişen teknoloji trendlerine proaktif bir yanıt olarak, gelişmiş performans tahmin sistemleri gibi yeni nesil teknolojileri geliştirirken ürün geliştirmede büyük veri ve yapay zekadan verimli bir şekilde yararlanarak lastik dijital ikiz ortamı oluşturuyoruz. Bir mobilite ortağı olarak, müşterilerimize güvenilir ve daha değerli bir deneyim sunmak için yenilikçi teknoloji ve geleceğe yönelik tasarım geliştirmeye devam edeceğiz.”