Maxxis Lastikleri BMW 1 Serisi İçin Lastik Tedariğine Başladı

BMW Grubu ile zaten güçlü olan bağlarını genişleten Maxxis Lastikleri, artık Avrupa’da BMW 1 Serisi için orijinal ekipman (OE) lastikleri tedarik etmeye başladı. Bu ay başlayan yeni anlaşmaya göre Maxxis lastik üreticisi, BMW Grubuna /40R18 92Y XL HP5 ebadında lastikleri tedarik etmeye başlayacağını duyurdu. Maxxis böylelikle BMW Grubuyla başladığı yolculukta orijinal ekipman tedariği serüvenine yeni bir seri eklemiş oldu.

BMW 1 Serisi İçin Maxxis Lastikleri Nasıl Değerlere Sahip?

Maxxis lastik üreticisinin BMW 1 Serisi için ürettiği orjinal ekipman lastiği, hem ıslak zeminde yol tutuş için güven vermekte hem de yuvarlanma direnci açısından Avrupa’nın en yüksek lastik etiketi derecesi olan A’yı alarak kalite ve inovasyona olan bağlılığını kanıtlamaktadır. Yüksek performansa sahip Maxxis lastiğin bileşimi, daha fazla kilometre kat edilebilmesi için yeni teknoloji kullanılarak karıştırılmıştır. Ayrıca ödüllü Premitra HP5 deseni, dengeli ve konforlu bir sürüş için gürültü ve titreşimi azaltmaktadır.

BMW Grubu Maxxis Lastikleri ile Daha Önce Neler Yaptı?

Bu anlaşma Maxxis lastikleri ve BMW Grubu arasındaki ilişkide yeni bir aşamayı temsil etmektedir. Maxxis, BMW Mini Clubman ve BMW X1 için yedek lastiklerle başlayıp ertesi yıl BMW 5, BMW 7, BMW X3 ve BMW X4’ü de ekleyerek 2015 yılından bu yana Alman otomobil üreticisi için Avrupa’da yedek lastik tedarik etmektedir. Şirket, Temmuz 2022’de BMW 3 için yedek lastik tedarik etmeye başlamıştır. Avrupa’da BMW Group ile olan önemli bağlarına ek olarak Maxxis lastikleri, dünyanın diğer pazarlarında BMW Group için yedek lastik tedarik etmektedir ve Maxxis Supermaxx SC lastikleri BMW CE 04 e-scooter için orijinal ekipman statüsünde bulunmaktadır.

Maxxis Lastik Üreticisi BMW ile İşbirliğinden Çok Memnun

“BMW 1 Serisi için lastik tedarik etmekten çok memnunuz ve Maxxis lastikleri markasını seçtikleri için BMW Grubuna ayrıca teşekkür etmek istiyoruz. BMW Grubunun katı kalite standartlarını karşılamış olmamız şirketimizdeki herkes için bir gurur kaynağıdır. Ortaklığımız büyüdükçe Maxxis lastikleri, BMW Grubuna %100 Kalite, %100 Hizmet ve %100 Güven ile hizmet vermeye devam etmeye çalışacaktır.” dedi.