Michelin Üst Üste İkinci Kez “Yılın Lastik Üreticisi” Seçildi

Michelin, geçtiğimiz yılın ardından bu sene de Hannover Tire Technology Expo’da “Yılın Lastik Üreticisi” ödülüne sahip oldu. Michelin’in lastik alanında çığır açan yeniliği, “Uptis” isimli havasız lastiği, aynı zamanda Tire Technology 2020 İnovasyon ödülünü almasını sağladı. Michelin, geçtiğimiz yıl, aşınmış lastiklerinin gösterdiği yüksek performans ve çevre dostu yenilikleri ile ödüle layık görülmüştü.

Michelin Uptis İnovasyon Ödülünü Aldı

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden biri olan Michelin; verimli, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümleri ile ön plana çıkıyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Michelin Uptis, patlamış lastik riskini ortadan kaldırıyor ve yüksek sürüş konforu sunuyor. Michelin Grubu’nun CEO’su Florent Menegaux, yaptığu konuşmada ödülden duyduğu mutluluğu anlattı.

Michelin Yenilikçi Yönüyle Öne Çıkıyor

Menegaux, “Yılın Lastik Üreticisi” ödülünü tarihte ilk defa iki yıl üst üste almanın büyük bir onur olduğunu söyledi. Menegaux, Uptis’in aldığı “İnovasyon Ödülü” ile Michelin Grubu’nun stratejik yönlerinin de takdir edildiğini belirtti. Grubun yenilik ve sürdürülebilir hareketlilik bakımından yaptığı eylem planlarının tanınmasının sonsuz gurur kaynağı olduğunu ifade etti.