Michelin ve Hispano Suiza Ortaklığı Açıklandı

Michelin ve Hispano Suiza, 1.019 ve 1.114 hp’lik Carmen ve Carmen Boulogne süper arabalarına Fransız marka lastiklerin takılmasını sağlayacak bir ortaklık üzerinde anlaştı. Sunumlar ve test sürüşleri sırasında Michelin lastiklerinin kullanılması ile “müşteriler en iyi sürüş deneyimini elde edebilecek.”

İki Firmada Teknolojide Mükemmelliği Hedefliyor

Hispano Suiza CEO’su Sergio Martinez Campos: “Şirketlerimizin birçok ortak noktası var. Hem Michelin hem de Hispano Suiza, yüz yılı aşkın bir süredir kurucularının mirasına dayanan aile işletmeleridir. Teknolojik mükemmellik, tıpkı motor sporları gibi şirketler için anahtardır ve bu da hizmetlerimizi nasıl geliştirebileceğimizi anlamamızı sağlar. Hispano Suiza’nın direksiyonuna geçenler için nihai deneyimi sağlamaya devam edecek daha iyi bir ortak bulamazdık.”

Hispano Suiza Hakkında

1904’te Barselona’da kurulan Hispano Suiza, performans açısından elektrikli Formula E yarış arabalarıyla karşılaştırılabilir süper arabalar üretiyor. Markaya ait otomobiller, 0’dan 100 km/s hıza üç saniyeden daha kısa sürede çıkabiliyor.

Hispano Suiza Dünya Çapında Michelin Lastikleri ile Rekabet Edecek

Michelin’in lüks otomobil üreticileriyle iş birliğinden sorumlu yöneticisi Lorenzo Giovanelli: “Michelin, Hispano Suiza’ya dünya çapındaki çeşitli etkinliklerde rekabet etmesi için ihtiyaç duyduğu lastikleri sağlayacak. Ayrıca; Clermont-Ferrand’daki Teknoloji Merkezi’nde kazanılan deneyime dayanarak müşterilerin premium Pilot Sport 4 S , Cup 2 ve Cup 2 R serilerimize ait lastikleri kullanmalarını öneriyoruz.”

Ortaklığın bir parçası olarak Hispano Suiza, Michelin’in mühendislik ve servis departmanının hizmetlerinden de yararlanabilecek ve çalışmalarında lastik şirketinin ekipmanlarını kullanabilecek.