Michelin’in Yeni Hafif Ticari Araç Lastiği: Michelin Agilis 3

Michelin’in yeni sunduğu hafif ticari araç lastiği Michelin Agilis 3, ilk kez Kasım ayında Solutrans Fuarı’nda tanıtılmıştı. Hafif ticari araç lastiği segmentindeki etkinliğini arttırmayı amaçlayan Michelin, daha öncesinde ise dört mevsim lastiği Agilis Crossclimate’i pazara sunmuştu. Michelin Agilis 3, hem uzun ömürlülüğü ve dayanıklılığı hem de çevre dostu özellikleri ile ön plana çıkıyor. Michelin, “daha fazla verimlilik ve çevre duyarlılığı” vizyonunu bütün segmentlerdeki ürünleri için uygulamaya koyuyor.

Michelin Agilis 3 Uzun Ömür ve Yakıt Verimliliği Sunuyor

Michelin Agilis 3, bir önceki desen olan Agilis 2’ye kıyasla; bir kilo daha hafif ve çok daha uzun ömürlü olacak şekilde tasarlandı. Yeni lastiğin üretimi sırasında daha az doğal kaynak kullanıldı. Bunun yanı sıra; lastiğin ömrü dolduğunda çevreye olumsuz etkileri çok daha kısıtlı olacak. Düşük yuvarlanma direncine sahip olan lastik, yakıt tüketimini ve karbon emisyonunu da büyük ölçüde azaltıyor.

Son Güne Dek Üstün Islak Zemin Performansı: Michelin Agilis 3

Uzun ömürlü lastikler üretme vizyonuna sadık kalan Michelin, Agilis 3’ü geliştirirken; yasal diş derinliğine ulaşana kadar ıslak zemin fren performansının düşmemesine odaklandı. Lastiklerin kuru zemin fren performansının aşınmadan fazla etkilenmediğini belirten Michelin, şimdi ıslak zemin için de bunu başardıklarını söylüyor.

Michelin EverGrip Teknolojisi Performansı Yükseltiyor

Michelin Agilis 3, silika ve karbon karası içeren lastik bileşiği ve lastik geliştirilirken kullanılan“EverGrip” gibi birçok yenikçi teknoloji sayesinde üstün performans sunuyor. Michelin Agilis 3’ün derin oluk ve kanallara sahip yeni sırt deseni, hem daha fazla esneklik hem de ıslak zeminde üstün performans sağlıyor. Özel desen tasarımı sayesinde Michelin Agilis 3, dişleri yasal diş derinliğine ulaşana dek; lastik içerisine giren suyu hızlı ve etkili şekilde tahliye edebiliyor.

Michelin Agilis 3 Yüksek Dayanıklılığa Sahip

Michelin, Agilis 3’te kullandığı aşınmaya karşı dirençli lastik bileşiğini ve taşların sıkışmasını önleyen patentli diş yapısını; şimdiye kadar sadece ağır vasıta lastiklerinde kullanmıştı. Bunun yanı sıra; Agilis 3’te de Agilis CrossClimate’te olduğu gibi yanak koruyucu yer alıyor.