Oto Lastikleri ve Jantları

Oto Lastikler ve Jantlar; Oto lastiklerde bir sıkıntı bulunmasa bile ve yıprandığına dair görüntüsünde bir aşınma belirtisi olmasa da imal tarihinden 5 yıl sonrasına kadar tam anlamıyla sağlıklı kalabiliyorlar. Bunu açıklayan lastik çalışanlarına göre bir lastikler beş yılda bir değişimi yapılmalıdır. En sağlıklı ve konforlu bir sürüş için gerekli olan bu değişimi yapmak lastik fırsatları yardımı ile çok aşırı daha kolay ve uygun bir biçimde yapabilirsiniz. Bu kampanyaları takip ederek arzuladığınız özellikteki ve satın alacağınız marka lastiği satın alabilme şansına sahip olmak sizin için avantajlı olabilir. Tüm lastik kampanyaları her mevsim oldukça çok oto lastiğine çok daha hesaplı ve kolay bir şekilde ulaşma şansı sağlamaktadır. bununla beraber oto ve 4×4 lastik kampanyaları sayesinde her çeşit ve her marka lastiğin değişik mevsimlerde dahil olduğu kampanyalardan internet vasıtası ile daha pratik haberdar olunabilinir. Aracınızda takılı lastikleriniz beş 5 seneyi çoktan doldurduysa lastik kampanyaları ile lastiğinizi bir an önce yenisi ile değiştirmekte fayda vardır. Oto lastikler aracın yol ile temasını sağlar, motorun performansını yola aktarır, yol tutuşunu belirler. Yola gerektiği kadar iyi tutunmayan lastikler rahat sürüşü ve eminiyeti minimuma indirerek trafikte olumsuzluklara da neden oluyor. Lastik kampanyaları ile istediğiniz yol tutuş niteliğine sahip lastiği tercih edebilirsiniz. Kampanyalı oto lastiği alırken arzuladığınız ve size performanslı bir sürüş imkanı tanıyacak özellikleri taşıyıp taşımadığına çok dikkat edin.

jant lastik özellikleri

Zira internet vasıtasıyla lastikleri incelerseniz tüm özelliklerini en ufak noktasına kadar değerlendirme imkanına sahip olabilirsiniz. Bundan sonra mühim mevzu en doğru oto lastiğin alımında bilmek gerekenler ve dikkat etmemiz gerekli noktalar. Umumi olarak, lastik alırken sahip olduğunuz aracın müstahsil firması vasıtası ile önerilmekte olunan ebatı aşmamanız ilk mühim ayrıntıdır. İkinci şekilde, yukarıda da yazıldığı benzeri bir lastiğin üretim ve son kullanım süresi ciddiyet taşımaktadır. Bu sebepten sonradan pişman olmamak için lastiğin yanak kısmının üstünde damgalanmış imal senesini denetim etmeniz gerekmektedir. Güvenli bir kullanım için oto lastikleri ıslak zeminler üzerinde ne kadar sürede durabildiği çok mühimdir. Bu nedenden dolayı bütçeniz çerçevesinde en ileri hızda durma niteliğine sahip lastiği tercih edin. Bu çekiş gücü şekilde tanımlanmaktadır ve AA, A, B olmak üzere 3 kıymet ile tanımlanmaktadır. AA En mükemmel çekiş sembolüdür. Oto lastik kampanyaları sona ermeden fırsatlardan faydalanmanızı önermekteyiz. Hafif alaşımlı alüminyum jant tercihi yaparken ne gibi şeylere dikkat etme lazımdır? Muhakkak alüminyum jantların aplikasyon uygunluk şemasına bakarak aracınıza uygun olup olmadığını denetim edin ve lastiklerinize uygunluğuna da çok dikkat etmeniz gerekir. Vasıtanız için önerilmiş olan teknik kriterlerden değişik şekilde alım yapmamanız sizin yararınıza olur. Hafif alaşımlı alüminyum jantların yanlış montaj yapılması sonucu arabanızın çıkabileceği en yüksek sürat, fren aralığı, rot- balans ayarı, yakıt tüketimi ve buna benzer değerler için fena yönde etkiler oluşabilir. Bundan dolayı hafif alaşımlı alüminyum jant satın alırken, her zaman vasıtanızın teknik servisinden teknik şekilde bilgi ve yardım almanızı öneriyoruz. Jant kullanımında çelik jantın temizlenmesi önemlidir. Duru suyla ve kimyasal ürünler olmadan yumuşak bir fırça süngerle alüminyum alaşımlı jantları temizleyebiliriz.

oto lastikleri

Neden sırf su denir? Sebebi ise metal ya da solvent muhteviyatlı temizlik maddeleri ve aşındırıcılar jantınızın yüzeyindeki boyaya ve cilasına ziyan verir. Jantlarınızı katı maddelerin darbelerinden sakınmalısınız özellikle otonuzu park ederken kaldırım kenarına veya keskin kenarlı yerlere sürtmemeye çok dikkat etmelisiniz. Jant üzerinde herhangi bir kaynak, talaş kaldırma, boyama, bijon yeri, somun yuvası ya da göbek deliği büyütme, eksen kaydırma doğrultma vb. uygulamaları yapmamalısınız. Jantlar üretici kurumlar tarafından trafik için izin verilmiş hava şarlarında ve araçların üretildiği kuruluşlar nedeni ile belirtilen aks ağırlığına göre kontrol edilip satışa çıkarılır. bununla birlikte ayrıcalıklı yol şartlarından ve çok fazla yüklenmelerden kaynaklı şekilde otomobilinizin jantlarının ziyan görebileceğini aklınızdan çıkartmamalısınız. Patlamayan ve kuvvetlendirilmiş yanaklara sahip lastiklerin çelik jantları darbeler için daha dayanıklı bir hale getirilerek tasarlanarak imal edilir. Web sitemizde 2013 yılının en çok tercih edilen jantlarını inceleyerek vasıtanız için uygun olup olmadığına bakabilirsiniz. Almak istediğiniz takdirde ucuz fiyatlar ve kaliteli ürün satış politikasından yola çıkarak hizmet etmekteyiz. Her çeşitli alüminyum alaşımlı hafif jant türü firmamızda var olup ithal, yerli, yabancı, çelik jantlar, krom jantlar vb bulunan geniş ürün kataloglarımız dan otomobiliniz için en müsait olanını tercih edebilirsiniz.