Pirelli Scorpion Lastik Serisi Güncelleniyor

Reiffenpress’in haberine göre üç yeni Pirelli SUV lastiği lansmanına hazırlanılıyor. Geçtiğimiz yıl; Pirelli Cinturato binek otomobil lastiği ürün yelpazesi genişlemişti. Tamamen yenilenen seride aşağıdaki ürünler yer almıştı:

  • Pirelli Cinturato P7 P7C2 yaz lastikleri
  • Pirelli Cinturato Dört Mevsim SF 2 dört mevsim lastikleri
  • Pirelli Cinturato Winter 2 kış lastikleri

Reifenpresse’e göre şimdi CUV ve SUV’lar için sıra Pirelli Scorpion ailesinde.

Yeni Pirelli Scorpion Lastikler Ne Zaman Tanıtılacak?

Reifenpresse, güncellenen Pirelli Scorpion lastik serisinin ilk görüntülerini yayınladı. Ayrıntılar tam olarak seçilmese de yaz lastiği deseni, P7C2’ye benzer görünüyor. Pirelli SUV lastiği serisi içerisinde bir de dört mevsim ve kış lastiklerinin bulunduğu görülebiliyor. Sıralama olarak bakılırsa 4 mevsim lastiğin Pirelli Scorpion All Season SF 2 kış lastiği deseninin Scorpion Winter 2 ismi ile çıkması bekleniyor. Yeni lastiklerin sunumu, 2022 Şubat ayının ortasında gerçekleşecek.

Pirelli Scorpion Lastikler Hakkında

Pirelli Scorpion lastik serisi, CUV ve SUV araçlar için özel olarak geliştiriliyor. Bu araçlar için güçlendiriliyor ve yüksek torklara uygun olacak şekilde optimize ediliyor. Pirelli SUV lastiği serisi içerisinde yaz ve kış lastikleri gibi 4 mevsim lastik seçenekleri de yer alıyor. Tüm bu ürünler, premium lastik üreticisinin yüksek yol tutuşu özelliğini taşıyor. Sunuldukları mevsim koşullarında kısa fren mesafeleri ile güvenlik sağlıyor.

Seride güncel olarak satışı yapılan lastikler ise şu şekilde:

Yaz Lastikleri

  • Pirelli SCORPION VERDE
  • Pirelli SCORPION™ ZERO ASIMMETRICO

Pirelli yaz lastikleri, hem ıslak hem kuru zemin koşullarında mükemmel yol tutuşu sağlıyor. Yüksek manevra kabiliyeti ile öne çıkan bu lastikler, kısa fren mesafeleri ile güvenlik sunuyor. Pirelli SUV lastiği desenleri, bu araçların yüksek ağırlığına karşı dayanıklılık sağlarken üstün viraj performansı sergiliyor.

Kış Lastikleri

  • Pirelli SCORPION™ WINTER
  • Pirelli SCORPION™ ICE & SNOW

Pirelli Scorpion kış lastikleri, 7 dereceden soğuk hava koşullarında kullanım için geliştiriliyor. Pirelli SUV kış lastiği desenleri, buzlanmış ve karlı zeminler gibi zorlu koşullarda yüksek güvenlik sunuyor. Pirelli Scorpion Winter, yönlü deseni ile suda kızaklama riskini minimize ediyor. Lastikler, yedi dereceden düşük derecelerde kuru ve ıslak zeminde de etkin performans sağlıyor. Bununla birlikte Pirelli Scorpion Ice & Winter buzlu zeminlerde daha yüksek performans sergiliyor.

4 Mevsim Lastikler

  • Pirelli SCORPION™ VERDE ALL SEASON SF
  • Pirelli SCORPION™ VERDE ALL SEASON

Ilıman koşullarda 4 mevsim kullanım için geliştirilen Pirelli Scorpion Verde All Season, yanak bölgesinde M+S işaretlemesini taşıyor. Lastiğin 3PMSF ( 3 Zirveli Dağ Kar Tanesi) sembolüne de sahip versiyonu ise Scorpion Verde All Season SF olarak isimlendiriliyor. Bu sembol, ürünün kış koşullarında kullanım için daha uygun olduğunu gösteriyor. Lastikler bu işaretlemeyi alabilmek için bağımsız kuruluşlarca 0 derece altı sıcaklıklarda, karlı zeminlerde test ediliyor. 4 mevsim lastikler ile Pirelli SUV lastiği serisi tamamlanıyor.