Toyo ile Güçlü ve Performanslı Yarış Lastikleri Tanıtıldı

Toyo lastikleri, kısa bir süre önce Toyo Proxes R serisinin tanıtımıyla pist lastiklerindeki en son yeniliğini duyurdu. Yaz sezonu yarış pisti koşulları için özel olarak üretilen bu semi slick lastik, Proxes RR modelinin selefini geride bırakan yenilikleri içeriyor. Toyo lastik üreticisi tarafından yapılan duyuruya göre, giriş seviyesindeki yarışmacılardan pist günü meraklılarına kadar uzanan bir sürücü yelpazesine yönelik olan Proxes R, güçlü ve hızlı sürüş becerilerini geliştirmeyi amaçlarken heyecan verici bir pist deneyimi sunulacağa benziyor.

Toyo Proxes R Yarış Lastikleri Nasıl Özellikler İçeriyor?

Toyo Proxes R yarış lastikleri, kendisini diğerlerinden ayıran birkaç temel özelliğe sahiptir. Optimize edilmiş temas alanı ile birleşen “yarış” sırt bileşimi, kavrama seviyelerini önemli ölçüde artırır. Ayrıca, lastiğin güçlendirilmiş yanakları ve yüksek modüllü damak dolgusu, gelişmiş stabilite ve yol tutuş hassasiyetine katkıda bulunur. İki adet 3 mm derinliğinde kanala sahip simetrik ve yönsüz bir desene sahip olan Toyo Proxes R, sırt aşınmasının hızlı bir şekilde kontrol edilmesi için tasarlanmış özel “deliklere” de sahiptir. Bu lastiklerin yüksek performanslı tasarımlarına uygun olarak yarış pistlerinde kullanılmak üzere tasarlandığı anlamına gelir.

Toyo Yarış Lastikleri Nasıl Performans Sağlıyor?

Toyo Yarış Lastiği Mühendisi Cameron Parsons, lastiğin geliştirilmesinde dayanıklılıktan ödün vermeden yol tutuşunu artırmaya odaklanıldığını vurguladı. Toyo’nun Japonya’daki merkezlerinde yürütülen titiz araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla, UTQG ölçeğinde 40 olarak derecelendirilen Proxes R, önemli tur zamanı iyileştirmeleri sağlama kapasitesini kanıtlamıştır. Parsons, lastiğin uzun pist günlerinin ve heyecanlı sürüşlerin zorlu gereksinimlerini karşıladığını ve performans ölçütlerinde önemli iyileştirmeler sergilediğini belirtti.