Uygun Fiyatlı Akıllı Lastik İzleme Sistemi: Goodyear DrivePoint

Goodyear, taşımacılık sektöründe kullanılan araçların lastik basıncı değerlerinin izlenebilmesi için uygun maliyetli bir çözüm olan DrivePoint’i tanıttı. DrivePoint, Goodyear’ın uçtan uca değer teklifi TotalMobility dâhilindeki mevcut TPMS ve Drive-Over-Reader akıllı lastik izleme sistemleri arasına katılıyor.

Goodyear Avrupa Proaktif Çözümler ve Filo Genel Müdürü Alberto Villarreal: “DrivePoint ile lastik basıncı kontrollerinin gerçekleştirilmesi sadece birkaç saniye sürüyor. Düzenli lastik hava basıncı kontrolü, yakıt verimliliğini en üst düzeye çıkarıyor. Bununla birlikte filonun karbon ayak izini azaltıyor ve çalışma süresini arttırıyor. Bu, diğer gelişmiş ve öngörücü akıllı lastik çözümlerimize ek olarak; işletme maliyetlerini düşürürken filolarının çalışma süresini en üst düzeye çıkarmak isteyen birçok operatörün ihtiyaçlarını karşılayacak, kurulumu kolay bir çözüm.”

Akıllı Lastik Sensörleri Nasıl Kuruluyor?

Goodyear DrivePoint, lastik hava basıncı durumunu anında okuyan, supap üstü lastik basınç sensörleri ve saha içinde pille çalışan alıcılardan oluşuyor. Toplanan veriler; mobil, web, IOS ve Android uyumlu Goodyear Fleet Manager uygulaması aracılığıyla kolay erişim ve raporlama sağlayan Goodyear bulutuna yükleniyor. Lastik basıncı, tavsiye edilen seviyenin altında ise filo yöneticisi, aracın durmasına ve arıza maliyetlerine neden olabilecek olası bir lastik kazasını önlemek için anında bir uyarı alıyor. Bu yeni akıllı lastik çözümü için lastiğin sökülüp takılması gerekmiyor. Çünkü sensörler, valflere hızlı bir şekilde takılabiliyor. Böylece; kurulum karmaşıklığı ve buna bağlı arıza süresi azalıyor. Goodyear DrivePoint, özellikle kullanımı kolay ve çok verimli bir lastik basıncı izleme çözümü arayan nakliye ve lojistik şirketleri için geliştirildi.

Anlık Lastik Basıncı Kontrolü Ne Fayda Sunuyor?

Villarreal: “Goodyear DrivePoint, müşterilerimiz için uygun maliyetli bir alternatif sunuyor. Sistemin kurulumu kolaydır ve minimum bakım gerektiriyor. Filolara her aracın lastik basıncı seviyelerinde tam görünürlük sağlayarak bakımı daha etkin bir şekilde planlamalarını sağlıyor. Akıllı lastik teknolojisi ile yapılan kontroller, araç arıza süresi nedeniyle kaçırılan teslimat olasılığını azaltmaya yardımcı oluyor. Ayrıca maksimum güvenlik, verimlilik ve sürdürülebilirlik sağlıyor. Odak noktamız, filo operatörleri için sonuç ve müşterilerine katma değer sağlayan çözümler sunmak.