Yeni 4×4 Lastiği General Grabber GT Plus Piyasaya Sunuluyor

4×4 lastik uzmanı General Lastikleri tarafından 4×4 / SUV araçlar için geliştirilen yeni lastik Grabber GT Plus piyasaya sunuluyor. Yenilikçi General yaz lastiği , Grabber GT’nin yerini alacak. Bu yeni ürünü tercih eden sürücüler, “Plus” ibaresi ile birlikte gelen performans artışını deneyimleyecek. General Grabber GT Plus hem güvenliği hem de tasarrufu arttırıyor.

General Grabber GT Plus Yükseltilmiş Performans Sunuyor

General Grabber GT Plus , serideki bir önceski lastiğe kıyasla %12 daha düşük yuvarlanma direncine sahip. Yeni General yaz lastiği, aynı zamanda %5 daha fazla kilometre ömrü sağlıyor. Yağmurlu hava performansında da somut bir artış sağlamayı da başardıkları düşünüldüğünde, tüm bunlar daha da dikkat çekici hâle geliyor. Tüm Grabber GT Plus ebatları, AB lastik etinde Islak Zeminde Yol Tutuşu için “A” etiket değerine sahip. Yeni Grabber 4×4 lastiği, aynı zamanda kuru zeminlerde de önemli ölçüde daha kısa fren mesafeleri ve iyileştirilmiş yol tutuş performansı sunuyor.

General Grabber GT Plus Daha Konforlu ve Güvenli

General Grabber GT Plus lastik etiketine de yansıdığı üzere serideki bir önceki ürüne oranla %17 oranında daha düşük gürültü seviyesi ile sunuluyor. General yaz lastiği için bunu mümkün kılmak amacıyla yenilikçi bir kauçuk bileşiği geliştirildi; aynı zamanda yolda kullanım için optimize edilmiş yeni bir desen tasarlandı. Silika ile zenginleştirilmiş yeni bileşik, ıslak zeminlerde daha kısa fren mesafesi sağlamada büyük rol oynayan özelliklere sahip.

General Yaz Lastiği Yakıt Tüketimini Azaltıyor

General Grabber GT Plus , özel bileşiği sayesinde daha sağlam sırt bloklarına sahip. Bu da özellikle manevra kabiliyeti üzerinde pozitif etki yaratıyor. Lastiğin temas yüzeyinde basıncın daha dengeli dağılması, sürüş dengesini arttırıyor, yuvarlanma direncini azaltıyor ve düzensiz aşınmanın önlenmesini sağlıyor. Yuvarlanma direncinin azalması hem çevre hem de cüzdanlar için olumlu etkiye sahip. Yuvarlanma direncinin düşük olması, yakıt tüketimini azalttığı gibi lastik ömrünü de uzatıyor. Yeni General yaz lastiği , optimize edilmiş kılcallar ve çentikli lastik dişleri ile ıslak ve kaygan yüzeylerde daha iyi kavrama sağlıyor.

Yeni General Yaz Lastiği Zorlu Koşullara Daha Dayanıklı

General Grabber GT Plus geliştirilirken bir başka odak noktası, özellikle ağır SUV’lerin gereksinimlerini mümkün olan en iyi şekilde karşılaması için daha sağlam bir ürün sunmaktı. Bu konuda Grabber GT’de hâlihazırda kullanılan “DuraGen Teknolojisi”ne güvenmeye devam ettiler, bu da lastiğin arazi kullanımı sırasında taşların ve keskin nesnelerin neden olduğu hasardan korunmasına yardımcı oldu. General yaz lastiği , yüksek gerilimli çelik kuşaklar ve spiral olarak sarılmış iki naylon katmanla güçlendirildi. Tread Block Reinforcement Buttresses ile daha da güçlendirilen esnek sırt blokları, aynı zamanda eskisine göre daha büyük hâle getirildi.