Yeni Dört Mevsim Lastiği Michelin CrossClimate 2

Michelin CrossClimate 2 çıkıyor. Michelin Kuzey Amerika, 3 Ağustos’ta gerçekleşecek lansmandan önce; 22 Temmuz tarihinde ürünü bayi ağına tanıtmak amacıyla sanal bir etkinlik gerçekleştirdi. En gelişmiş bilimsel ve inovatif yöntemlerle geliştirilen yeni Michelin 4 mevsim lastiği , 1 milyon kilometreden fazla teste tabi tutuldu. Michelin Kuzey Amerika başkanı Alexis Garcin, yeni Michelin CrossClimate 2 ile dört mevsim lastiği tanımının yeniden yapıldığını söyledi.

Michelin CrossClimate 2 Çıtayı Yükseltiyor

Garcin, yeni Michelin CrossClimate 2 lastik deseninin son güne dek yüksek yol tutuşu sağlaması ve kuru, ıslak, karlı zemin performansı ile güvenlik çıtasını yukarıya taşıdığını belirtti. Yeni Michelin 4 mevsim lastiği , aynı zamanda; tüm bu koşullarda kısa fren mesafeleri sunuyor. Yürütme kurulu üyesi Scott Clark da aynı şekilde; Michelin dört mevsim lastiği deseninin uzun ömür ve güvenlik sağladığını vurguladı.

Michelin CrossClimate 2 Hangi Araçlar için Sunuluyor?

Michelin CrossClimate 2 ilk etapta 3 Ağustos tarihinde 25 ayrı ebatta sunulacak. 2021’in birinci çeyreğinde ise piyasadaki tüm binek araç, CUV ve hafif ticari araçların %80’i ile uyumlu olan ebatlar sunulmuş olacak. Andrew Meurer, tekrar Michelin 4 mevsim lastiği deseninin doğru zamanda doğru ürün olarak sunulduğunu olduğunu vurguladı. Meurer, Michelin dört mevsim lastiği deseni ile sürücüler arasındaki bağlantının bayiler olduğunu söyledi.

Michelin 4 Mevsim Lastiği Alanına Yenilik Getiriyor

Michelin CrossClimate 2 ile en üst düzey teknolojinin sunulması için profesyonel sürücüler Shannon McIntosh ve Anton Thomas ile Michelin ürün performans başkan yardımcısı Anton birlikte çalıştı. McIntosh, yeni Michelin 4 mevsim lastiği ile ıslak zeminde manevra kabiliyeti, frenleme ve kuru zeminde frenleme testlerine katıldı. Andrew Meurer, Michelin Cross Climate 2 lastik deseninin piyasa için tamamen yeni bir ürün olduğunu vurguladı. Michelin dört mevsim lastiği ile bayileri için değer yaratılacağını ve satışlarının artacağını belirtti.