Yeni Ford Focus’un Reklam Filmi de Türkiye’ye Özel

Ford’un, C segmentine 20 yıldır ilham olan Focus, efsane haline gelmiş mirasını yeni Ford Focus ile geleceğin dünyasına taşıyor ve akıllı otomotiv alanına da ilham kaynağı oluyor. 

Türk otomobil kullanıcılarının ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirilen sedan versiyonuyla beraber geçtiğimiz günlerde pazara sunulan yeni Ford Focus’un reklamı bugün gösterilmeye başlayacak. Reklam filmi, Ford Otosan ve GTB Türkiye iş birliği ile aynı Focus gibi Türkiye’ye özel olarak hazırlandı.

Yapılan araştırmalara göre Türk kullanıcılar, otomobillerini bir dost, sırdaş gibi hayatının büyük bir parçası olarak görmekte. Yeni Ford Focus’un tüm mecralarda yayınlanacak olan iletişim kampanyası, bu araştırmaların ışığında tam da bu özel otomobil-insan ilişkisinden yola çıkarak oluşturuldu.

Altında GTB Türkiye’nin imzası da bulunan kampanya, Ford Otosan’ın binek araç kategorisinde Türkiye’de geliştirip çektiği ilk reklam filmi projesi olma özelliği taşıyor.

Filmin Önemli İsimleri Oscar Faura ile Barış Arduç Oldu

Yapımını Norr Film’in üstlendiği, SirFred’in yönetmenliğini yaptığı reklam filminin oyuncusu ise Barış Arduç oldu. Çekimleri İstanbul’da 3 günde tamamlanan reklam filminin görüntü yönetmenliğini ise “Jurassic World: Fallen Kingdom”un da görüntü yönetmenliğini yapmış olan Oscar Faura üstlendi.

Hem geleneksel hem online mecrada kullanılacak olan fotoğrafların çekimini ise PRR İstanbul’dan Özgür Albayrak gerçekleştirildi. Çekimler, 3 gün boyunca İstanbul’un farklı noktalarında gerçekleştirildi.