Yeni Michelin Havasız Lastik CES 2022’de Sergilendi

Michelin, gelecekte sürdürülebilir çözümler sağlamak için kentsel mobilite ve son kilometre teslimat alanında çalışmalar yapıyor. Premium lastik üreticisi; daha güvenli, daha erişilebilir, daha temiz ve daha bağlantılı mobilite için ürünler, teklifler ve hizmetler geliştiriyor. Bu çalışmaların bir parçası olarak üç tekerlekli eCargo bisikletler için havasız lastik prototipi ortaya çıkarıldı. CES 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda görücüye çıkan bu konsept lastik, MICHELIN X Tweel olarak isimlendirildi. Fuarda eMobility Experience ve Test Track stantlarında Coaster Cycles eCargo üç tekerlekli bisiklete takıldı.

Michelin Havasız Lastik Hangi Avantajlara Sahip?

Son kilometre teslimatı için eCargo üç tekerlekli araçlara takılan havasız lastik çözümünün başlıca avantajları aşağıda yer alıyor. Michelin X Tweel, ürün teslimatında yeni bir dönem başlatıyor.

  • Lastik patlaması durumunun ortadan kalkması ile azaltılmış arıza süresi: Geç teslimatlar, onarım maliyeti vb. durumların büyük ölçüde azalması.
  • Geliştirilmiş güvenlik / stabilite: Bisiklet dönüş yaparken daha fazla stabilite sağlanması ile teslimatın hızlanması.
  • Pnömatik lastiklere göre taşıma kapasitesini artırma potansiyeli.
  • Lastik bakımı veya onarımı olmaması.
  • Verimli değiştirilebilirlik: Daha az parça, daha az sorun.
  • Daha düşük yuvarlanma direnci sayesinde artan menzili
  • İyileştirilmiş kullanım ömrü sonunda yeniden kullanım ve geri dönüştürülebilirlik.
  • Daha az lastik aşınması.

Michelin Havasız Lastik Patlamanın Önüne Geçiyor

Coaster Cycles Ürün Başkan Yardımcısı Jesse Bartholomew: “Coaster, e-mobilitede mümkün olanın sınırlarını zorluyor ve son kilometre teslimat sağlayıcıları için yenilikçi çözümlere öncülük ediyor. radyal Michelin havasız lastik, müşterilerimizin aksama süresi olmadan daha güvenli, daha verimli ve daha hızlı teslimat yapmalarına yardımcı olacaktır. Böyle heyecan verici bir projede Michelin ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz.”

Tweel iş direktörü Tony Marconi: “Michelin, bu karmaşık ve zorlu pazarda yarının zorluklarını çözmek için inovasyona kendini adamıştır. Şehir filoları için sürdürülebilir çözümlerin lideri olmayı amaçlıyoruz ve lojistiğin en maliyetli adımının genellikle son kilometre teslimatı olduğunu biliyoruz. Yenilikçi Tweel’imiz, patlak lastik durumunun sorun olduğu diğer segmentlerdeki zorlukları çözmüştür. Kentsel mobilite alanındaki bu engellerin üstesinden gelmeyi ve müşterilerin çalışma süresini en üst düzeye çıkarması ve sorunları en aza indirmesi için mümkün olan en iyi çözümü sunmayı amaçlıyoruz.”

MICHELIN X Tweel Özellikleri

MICHELIN X TWEEL, mevcut lastik ve jant tertibatının yerini alan tek bir ünitedir. Karmaşık montaj ekipmanına gerek yoktur ve bir kez vidalandıklarında, korunması gereken hava basıncı da yoktur. Poli-reçine içindeki benzersiz enerji transferi, olağanüstü yol tutuş özellikleri sağlar. Patlak lastik sorununun neden olduğu rahatsızlık ve aksama süresi olmadan pnömatik lastikler gibi performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır.