Yokohama Advan Lastikler 24 Saat Dayanıklılık Yarışlarında

49. Nürburgring 24 Saat Dayanıklılık Yarışları (49th ADAC TOTAL 24h-Rennen) kapsamında Yokohama dört ayrı takıma destek sağladı. Yokohama Advan lastikleri, 7 ayrı araçta kullanıldı. 3-6 Haziran’da Almanya’da gerçekleştirilen yarışlarda desteklenen ekipler arasında BMW ekibi olan Walkenhorst Motorsport da yer aldı. Üst düzey SP9 sınıfında yarışan üç BMW M6 GT3 otomobil de dahil olmak üzere ekibe ait dört adet araç, Yokohama Advan A006 ve A005 lastiklerini kullandı. Yokohama, yeni stratejisi kapsamında; Japonya’da ve dünya çapında en üst kategorilerden halk etkinliklerine kadar çok çeşitli motorsporları etkinliklerine yeniden katılıyor.

24 Saat Dayanıklılık Yarışları için Çok Sayıda Takım Destekleniyor

Nürburgring 24 Saat Dayanıklılık Yarışları SP9 sınıfında Yokohama tarafından desteklenen Walkenhorst Motorsport takımları arasında 2020 Nürburgring Endurance Series (NLS) SP9 Pro sınıfı şampiyonu David Pittard ve FIA ​​World Touring Car’daki mükemmel performanslarıyla tanınan eski bir BMW Works sürücüsü olan Jörg Müller liderliğindeki takımlar yer alıyor. Yokohama, Mayıs ayında düzenlenen eleme yarışında SP10 sınıfı otomobiller arasında tam turla birinci olan Walkenhorst BMW M4 GT4’ü de destekliyor. Walkenhorst Motorsport takımlarına ek olarak AT, SP3 ve SP4 sınıflarında Yokohama Advan lastikleri ile üç takım daha yarışacak.

Yokohama Advan Serisi Genişliyor

Yokohama’nın yeni üç yıllık (2021–2023) orta vadeli yönetim planı olan Yokohama Transformation 2023’te yüksek katma değerli Yokohama lastiklerinin satış oranlarını en üst düzeye çıkarmak hedefleniyor. Bunlar arasında global amiral gemisi lastiklere sahip Yokohama Advan serisi ile SUV ve hafif ticari araçlar için geliştirilen Geolander serisi başı çekiyor.

Yokohama Motorsporları Faaliyetlerine Katılımı Önemsiyor

Yokohama lastiklerinin stratejisi içerisinde motorsporları faaliyetlerine katılım önem taşıyor. Japon lastik üreticisi, Nürburgring 24 Saat Dayanıklılık Yarışları gibi etkinliklerde elde edilen tecrübe ve teknolojiler ile lastiklerin performansını daha yukarı taşımayı hedefliyor. Özellikle Yokohama Advan ve Geolandar serilerinin güçlendirilmesi, marka için büyük öneme sahip.