Yokohama Lastikleri Toyota Prius Orijinal Ekipmanı Seçildi

Yokohama Lastikleri, 2023 yılında Japonya’da ve Dünya çapında satışta olan Toyota Prius ve PHEV için yeni bir girişime ortak oldu. Bahar ayı itibariyle BluEarth-GT AE51 ve BluEarth-FE AE30 lastiklerinin aracın orijinal ekipmanı olarak kullanılacağını duyurdu. Yeni BluEarth-FE AE30 için, azaltılmış yuvarlanma direncini ve ıslak performansı yüksek seviyede tutmak üzere yeni bir içerik ve hamur geliştirildi. Yokohama BluEarth-GT AE51 yaz lastiği ile yapının tekrardan oluşması direksiyon stabilitesi ve sessizliği de sağladı.

Yokohama, BluEarth lastik teknolojisini kullanarak agresif bir şekilde lastikler geliştiriyor ve bu lastiklerin çoğu benzinli araçlara hitap ediyor. Fakat hibrit arabalar ve en son model sedanlar da dahil olmak üzere çok çeşitli yeni araba modelleri gibi elektrikli araçlar için fabrika donanımlı olarak geliyor. SUV , spor arabalar ve kompakt arabalar için de kullanıma uygun olarak sunuluyor.

Yokohama BluEarth-GT AE51 Nasıl Bir Yapıya Sahip?

Yokohama BluEarth-GT AE51, içerisinde temel tasarım ve malzeme teknolojisine sahip sürüş, konfor ve çevre performansını içeriyor. Bu da, yaz lastiği için nitelikli bir grand touring segmentine ait olmasını sağlıyor. Yeni BluEarth-GT AE51, yüksek direksiyon dengesi sunuyor ve azaltılmış yuvarlanma direnci ile ıslak performansı birleştirmek için yeni geliştirilmiş bir bileşik kullanıyor.

BluEarth-FE AE30, geliştirilmiş yakıt verimliliğine sahip bir BluEarth standart yaz lastiği olarak ön plana çıkıyor. İyi yakıt verimliliği, – sessizlik, konfor, performans ve uzun ömür gibi temel performans özellikleri arasındaki dengeyi daima koruyor.

Yokohama Lastik Ebatları Nasıl Olacak?

Yokohama Lastik boyutları; BluEarth-GT AE51 için 195/50R19 88H ve BluEarth-FE AE30 için 195/60R17 90H olarak belirlendi.