Yüksek Performanslı Pirelli Scorpion Zero AS Plus 3 Tanıtımı Yapıldı

Ünlü İtalyan lastik üreticisi Pirelli, en yeni ürünü olan Pirelli Scorpion Zero AS Plus 3 dört mevsim lastiğini tanıttı. Ultra Yüksek Performans (UHP) kategorisine ait olan bu dört mevsim lastiği özellikle crossover araçlar, SUV’lar ve kamyonetler için tasarlanmıştır. Pirelli Kuzey Amerika (PTNA), Kuzey Amerikalı sürücüler arasında yüksek performanslı, dayanıklı ve dört mevsim lastik serilerine yönelik artan talebi karşılamayı amaçlıyor.

Pirelli Scorpion Zero AS Plus 3 Dört Mevsim Lastiğinin Üstün Özellikleri

Pirelli Scorpion Zero AS Plus 3, Zero lastik ailesinin güçlü niteliklerini Plus serisinde bulunan gelişmiş konfor ve dayanıklılık ile birleştiriyor. Pirelli lastikleri, uzun hizmet ömrünü vurgulayarak Kuzey Amerikalı sürücülerin benzersiz ihtiyaçlarını karşılıyor. Bu lastik, halihazırda binek otomobiller ve SUV araçlar gibi çeşitli araç tiplerine hitap eden modelleri içeren Pirelli Plus 3 ailesinin bir parçasıdır.

Pirelli Scorpion Zero AS Plus 3 Teknolojik Özellikleri Nasıl Geliştirildi?

Pirelli Scorpion Zero AS Plus 3 dört mevsim lastik için birçok yenilikçi özellik eklemiştir. Lastik, genellikle SUV ve pikaplarla ilişkili ağır yüklerin üstesinden gelmek için güçlendirilmiş bir yanak tasarımına sahiptir. Ayrıca, temas alanı önceki modele kıyasla %10 oranında artırılarak ıslak yollarda güvenlik artırılmıştır. Kauçuk bileşimine 3D kılcal kanalların ve özel polimerlerin dahil edilmesi aşınmayı, karda ve ıslak zeminde çekiş gücü ve genel konforu iyileştirir.

Pirelli Gürültü Engelleme Sistemi (PNCS) teknolojisi sayesinde, lastiğin araç içi gürültü seviyelerini 1 dB azaltan ses engelleyici bir katman ile üretimde kullanılmaktadır. Mühendisler ayrıca daha iyi akustik konfor için sırt desenini optimize etmişlerdir.

Gelecekle Buluşmak: Pirelli Elect Teknolojisi ve Çevresel Hususlar

Hibrit ve elektrikli SUV & pikap segmenti büyürken, Pirelli Elect teknolojili Scorpion Zero AS Plus 3’ü tanıttı. Bu teknolojinin yuvarlanma direncini %10 azaltarak hibrit ve elektrikli araçların yakıt verimliliğini artırdığı iddia ediliyor. Ayrıca Elect versiyonları, standart lastiklere kıyasla aşınma direncinde %15’lik bir artış sunuyor. Pirelli, otomotiv endüstrisinin gelişen ihtiyaçlarına cevap vererek inovasyonun ön saflarında yer almayı hedefliyor. Böylelikle Pirelli Scorpion Zero AS Plus 3 dört mevsim lastikleri, gelişmiş tasarım, yüksek teknoloji ürünü malzemeler ve titiz testlerin bir ürünü olarak ortaya çıkıyor. Mükemmelliğe olan bağlılığıyla Pirelli, sürücülerin taleplerini karşılayarak ürün tekliflerini geliştirmeye devam ediyor.